• Wpisów: 355
  • Średnio co: 5 dni
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 12:21
  • Licznik odwiedzin: 30 993 / 1800 dni
 
trueloovestory
 
Siedemnastoletnia Katy Swartz przeprowadza się z matką z Florydy do Zachodniej Wirgini, aby zacząć nowe życie. Pierwszego dnia poznaje zabójczo przystojnego Daemona Blacka i jego siostrę Dee, z którą szczerze się zaprzyjaźnia. Czego nie akceptuje jej brat. Daemon to mega seksowny zielonooki szatyn, o aroganckim i wstrętnym charakterze. Katy już po pierwszej rozmowie, ma ochotę go zabić. Niestety nic nie potrafi zrobić z tym, że w nieodgadniony sposób również ją pociąga.

Dziewczyna czuje jednak, że rodzeństwo coś ukrywa. Wszystko się wyjaśnia, kiedy Daemon w ponadnaturalny sposób ratuje ją przed śmiercią. Okazuje się, że on, jego siostra i kilku znajomych pochodzi z innej planety, oddalonej o miliony lat świetlnych od Ziemi. Przyjmują postać ludzi, podczas gdy tak naprawdę są "światłem". Serio, czystym światłem. Jednak nie są jedymi przybyszami obcymi na naszej planecie, są jeszcze cienie, które polują na na światło, które ma niewyobrażalna energię. Katy przyjaźniąc się z Dee, dała się wplątać w ten popaprany świat kosmitów i staje się ich celem ... Na łożu śmierci zostaje połączona z Daemonem, który ratuje ją przed śmiercią.

Muszę wtrącić tu kilka słów odnośnie Daemona. Jego postać po prostu mnie powala. Typowy arogancki i do bólu szczery chłopakach, który według Katy nie jest warty niczyjej miłości. Jednak, czy napewno? To tylko powłoka zewnętrzna ... tam w środku mamy zupełnie inną osobę. Ich konwersacje nie raz doprowadzały mnie do palpitacji serca. To w jaki sposób autorka, dopracowała postać chłopaka, w pewnym momencie mnie po prostu zatykało z wrażenia. Ile razy szczerzyłam się sama do siebie podczas czytania.

Nie mam zamiaru się tak rozpisywać nad fabułą. Książka nie jest jakaś specjalnie wymyślna. Nie. Ale za to potrafi rozbawić i ma taką prostą i fajna treść, że aż przyjemnie czytać. Poza tym podoba mi się koncepcja, jaką rozwinęła autorka. Wielki plus za pomysł, Daemona i Katy.  A teraz muszę odczekać z tydzień, może dwa i znaleźć sposób na przeczytania "Onyks" czyli kolejnej części trylogii "Lux".

OCENA KSIĄŻKI: 8/10

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego