• Wpisów: 355
  • Średnio co: 5 dni
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 12:21
  • Licznik odwiedzin: 31 152 / 1825 dni
 
trueloovestory
 
Sky Bright przeprowadza się razem ze swoimi przyrodnimi rodzicami do Kolorado. Dziewczyna ma za sobą dość trudny okres. Przyszłość nie była dla niej czymś łatwym. Nie wiem kim są jej rodzice, nie wie kiedy się urodziła, nie zna swojego imienia. Nie ma pojęcia kim tak naprawdę jest. Po przeprowadzce Sky zaczyna nowy rok w nowej szkole. Uchodzi za dziewczynę nieśmiałą i zakompleksioną. Jednak już pierwszego dnia udaje jej się zawrzeć przyjaźń. Drogi blond dziewczyny stykają się też z aroganckim i tajemniczym Zedem Benedictem. Chłopak nie traktuje dziewczyny poważnie, wręcz przeciwnie - upokarza ją i dręczy. Do momentu, kiedy okazuje kiedy okazuje się, że Sky jest przeznaczoną Zeda.

A więc rodzina Zeda włada nadprzyrodzonymi mocami (telekineza, telepatia, podpalanie przedmiotów wzrokiem, uzdrawianie itd.). Nazywamy ich 'sawantami'. Każdy z sawantów ma swoją Przeznaczoną, Przeznaczonego, którym jest inny sawant. W przypadku Zeda i Sky mamy pewien problem ... Sky nie ma pojęcia, że jest sawantką, dlatego zaloty Zeda traktuje jak żarty, jednak z biegiem wydarzeń okazuje się, że to co miało być zwykłym 'dowcipem' zsyła na tych dwoje śmiertelne niebezpieczeństwo.

Książka ta jest 'miłością mojego życia'. Nie śmiem przesadzać w tej kwestii. Pochłonęłam ją w jeden dzień, delektując się każdym rozdziałem, zdaniem, wyrazem. Lektura jest bardzo inteligentna, zabawna, ale i mroczna i odrobinę straszna. Nie mogę pominąć też faktu, że Zed jest uosobieniem doskonałości i PEWNOŚCI SIEBIE (którą jak wiecie uwielbiam u bohaterów literackich).
Choć nie ma lekko. Nadal sercem jestem za Aaronem ("Dotyk Julii").
Jednakże ...
"Kim jesteś, Sky?" polecam każdemu, kto ma ochotę przeżyć piękną, przeznaczoną sobie miłość z dwóch różnych światów. Autorka z racji tego,że aby napisać tą książkę jeździła 'śladami' swych bohaterów po całych Stanach, spisała się wyśmienicie i porwała mnie w wir szaleństwa.

Gorąco polecam tą książkę każdemu - KAŻDEMU - kto choć trochę bazuje na moim guście książkowym. :)
kim jesteś, sky.jpg

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego