• Wpisów: 355
  • Średnio co: 4 dni
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 12:21
  • Licznik odwiedzin: 30 148 / 1706 dni
 
trueloovestory
 
Tytuł książki: Cinder
Seria: Saga Księżycowa
Autor: Merissa Meyer
Wydawnictwo: Literacki Egmont
Ilość stron: 437

Cinder mieszka w Nowym Pekinie. Miasto jest obezwładnione przez okropną chorobę, na którą nikt nie wynalazł jeszcze lekarstwa. Ponadto Cinder nie jest zwykłą dziewczyną, tylko cyborgiem. Mieszka w domu swej macochy Adri wraz z jej dwiema córkami (Peoną i Pearlą). Początkowo jej życie toczy się normalnie, aż do momentu, kiedy do jej pracowni (ponieważ ta pracuje jako mechanik) przychodzi książę Kai. To wydarzenie zapoczątkuje efekt 'domina' w życiu Cinder. Jej przyrodnia siostra Peona zostaje zarażona groźną chorobą, która dziesiątkuje cały kraj. Macocha obwinia o to Cinder i wysyła ją na eksperymenty do pałacu. Wtem jednak okazuje się, że dziewczyna jest kimś więcej niż tylko cyborgiem. Z pomocą doktora Erlanda stara się poznać swą przeszłość, która raz na zawsze odmieni jej życie. W tym czasie królestwo przeżywa żałobę. Kai musi podjąć też ważną decyzję, która zaważy na losie wszystkich jego poddanych i jego własnym.

Książka - moim zdaniem - była naprawdę niezwykłym pomysłem autorki. Zarówno sama fabuła jak postacie są dopracowane. Wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Aktorka potrafi zainteresować czytelnika i wzbudzić w nim wiele sprzecznych emocji. Radość, smutek, wściekłość, niedowierzanie.

Kiedy czytałam tą książkę czułam się jakbym naprawdę przeżywała wzloty i upadki bohaterów. Narracja trzecioosobowa doskonale odegrała swą rolę - według mnie.
Tak czy siak, "Cinder" to jedna z wielu książek, które naprawdę 'namieszały' mi w głowie. Z wielką niecierpliwością czekam, aż kolejna część "Sagi Księżycowej" wpadnie mi w ręce.

OCENA: 9,5/10

saga-ksiezycowa-cinder-b-iext11295076.jpg

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego